Przygotowanie

2 godziny przed zabiegiem należy nie spożywać pokarmów stałych, można spożywać płyny

Zabieg powinna poprzedzić konsultacja z lekarzem, który oceni stan psychiczny pacjenta, zapozna się z jego historią choroby i określi czy są wskazania do podania leku. Konsultacja ma także na celu rozwiać wszelkie wątpliwości pacjenta oraz odpowiedzieć na wszystkie jego pytania dotyczące leczenia.

Początkowa dawka podawanej dożylnie ketaminy uzależniona jest od wagi pacjenta, a także jego wieku i ogólnego stanu zdrowia. Kolejne dawki mogą być indywidualnie dopasowanie zależnie od reakcji na pierwsze podanie.


Procedura

Podawanie leku za pomocą kroplówki trwa od 30 do 60 minut. Zabieg odbywa się w gabinecie lekarskim pod okiem lekarza przez cały czas trwania infuzji. Na bieżąco mierzone są parametry życiowe pacjenta za pomocą nieinwazyjnej aparatury, tj. ciśnienie tętnicze, puls i saturacja krwi. Po przyjęciu leku pacjent odpoczywa w fotelu zabiegowym do momentu aż poczuje się gotowy by opuścić gabinet. W trakcie można słuchać muzyki z telefonu/laptopa, w klinice jest dostępne WiFi.


Odczucia

Lek zaczyna wywoływać efekt już po kilku minutach od rozpoczęcia podania. Nie spowoduje on halucynacji ani utraty przytomności. W trakcie jego przyjmowania możesz rozmawiać z lekarzem o swoich odczuciach bądź oddać się kontemplacji czy słuchaniu muzyki. Twoje ciało będzie zrelaksowane, ale umysł pozostanie w pełni zaangażowany w doświadczenie.

Niektórzy pacjenci odczuwają efekty dysocjacyjne podczas podawania leku. W tym czasie mogą pojawić się doświadczenia „bycia poza ciałem”. Dla większości będzie to doświadczenie przyjemne. W wielu przypadkach pewien poziom dysocjacji jest powiązany z lepszą odpowiedzią na leczenie.

Adama Branickiego 10
02-972 Warszawa

info@wylecz-depresje.pl

888-915-957

Szczepan Przeździk - ZnanyLekarz.pl