Co na depresję bez recepty? Leki antydepresyjne

Kiedy świat staje się czarny, a to, co do tej pory przynosiło radość, sprawia albo ból, albo przybiera obojętny wymiar, można przypuszczać, że w życie wkroczyła depresja. W istocie to stan chorobowy wymagający diagnostyki i specjalistycznego leczenia. W łagodnej i początkującej postaci zazwyczaj stosuje się terapię psychologiczną w połączeniu z farmakologicznymi środkami dostępnymi bez recepty. Im choroba bardziej zaawansowana, tym bardziej wymagająca. W takich przypadkach łączy się terapię psychologiczną z opieką psychiatry oraz lekami psychotropowymi dostępnymi wyłącznie na receptę. Właściwe odczytanie objawów, czy to przez osobę chorą, czy przez jej otoczenie pozwala na szybką reakcję i łagodniejszą oraz skuteczną formę leczenia.

Leki na depresję bez recepty

Jak już wspomniano, pierwsze objawy choroby powinny skłonić do powzięcia konkretnych działań. To pozwala uniknąć skomplikowanego leczenia środkami psychotropowymi. Leki przeciwdepresyjne bez recepty są w stanie wspomóc terapię i wyciszyć natłok niedobrych myśli oraz poskromić stany lękowe. Sięgając po wyroby farmaceutyczne, trzeba mieć świadomość swoich najistotniejszych dolegliwości i względem nich dobierać leczenie.

Kupując więc tabletki na depresję bez recepty, trzeba wybrać te, które pozwolą złagodzić uporczywe objawy np. bezsenność czy stany napięcia. W tychże farmaceutykach stosuje się naturalne wyciągi z roślin, które znane są ze swojego konkretnego i skutecznego działania. Najczęstszym problemem osób chorujących na depresję lub cierpiących na stany obniżonego samopoczucia psychicznego jest wspomniana już bezsenność. Tej towarzyszą lęki nocne, częste wybudzenia, nadmierne pocenie się (tzw. zimne poty). W tych przypadkach leki na depresję bez recepty powinny oddziaływać na nasz naturalny ośrodek snu. W swoim składzie powinny zawierać melatoninę oraz melisę lub wyciszający chmiel.

Brak chęci do życia, apatię i zobojętnienie, a także nadmierną nerwowość ukoją tabletki antydepresyjne bez recepty, w których recepturze znajdą się miłorząb japoński wspomagający koncentrację i przywracający utracone pokłady energii, kompleksy witamin i minerałów — zwłaszcza witaminy B oraz magnezu i potasu — kozłek lekarski czy melisa. Dobre efekty przynoszą także preparaty z szafranem, który doskonale podnosi nastrój poprzez naturalne zwiększenie hormonu szczęścia w organizmie. Podobnie działają leki antydepresyjne bez recepty z witaminą B8 (inozytol) w swoim składzie.

Należy pamiętać, że bagatelizowanie depresji prowadzi wyłącznie do jej pogłębienia, a to z kolei może stać się poważnym zagrożeniem dla życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać określonego tu HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top